www.tzr.cz
home  |  sitemap  |  kontakty
Nacházíte se: home - Novinky

15.8.2016  Rekonstrukce rozvodů kotelny Pražská


obrazek237pomocny

Venkovní rozvody tepla kotelny Pražská (sídliště ve Spalově ulici) byly poslední v Rakovníku, které ještě nebyly zrekonstruovány. Jednalo se o původně čtyřtrubkový rozvod, který byl později upraven na dvoutrubkový. Stáří rozvodů bylo 35 let a byly uloženy v betonových topných kanálech.

Přesto, že potrubní rozvody nevykazovaly žádné závažnější závady a jejich technický stav byl v podstatě dobrý, neodpovídaly již moderním standardům zejména z hlediska tepelných ztrát. Připravili jsme proto plán kompletní rekonstrukce, kterou jsme zrealizovali v letošním roce.

Stávající topné kanály byly v celé délce odkryty, byly sejmuty betonové kryty topných kanálů a stávající potrubní rozvody byly odstraněny a nahrazeny rozvody z předizolovaného potrubí se zesílenou izolací.

Předizolované potrubí je nejmodernější materiál, který se v současnosti používá pro výstavbu tras dálkového vytápění. Jedná se o ocelové potrubí pokryté silnou vrstvou izolace z PUR pěny, která je na povrchu zakryta plastovou vrstvou. Izolací vedou detekční vodiče, které v případě úniku topného média umožňují přesně určit místo defektu a zkrátit tak dobu opravy na minimum. Navíc jsme použili předizolované potrubí se zesílenou izolací – izolační vrstva je silnější než u standardní verze a tím se tepelné ztráty potrubí snižují na naprosté minimum. Předizolované topné rozvody jsou bezkanálové, to znamená, že se ukládají přímo do země do pískového lože.

Nové tepelné rozvody byly uvedeny do provozu v pátek 5. 8. 2016 a jejich zprovoznění proběhlo bez jakýchkoli komplikací. V současné době probíhá zakrývání výkopů a uvádění povrchů do původního stavu.

Projektovaná životnost moderních předizolovaných topných rozvodů je minimálně padesát let a přinesou minimalizaci tepelných ztrát při rozvodu tepla do jednotlivých zásobovaných domů.

Omlouváme se našim zákazníkům, obyvatelům sídliště Pražská, za nepohodlí a komplikace způsobené zemními pracemi při rekonstrukci a velice děkujeme za pochopení a za vstřícnost při realizaci této investiční akce.


Novinky a aktuality

20.09.2018 Oznámení o odstávce
Vážení zákazníci,
dne 25. 9. 2018 od 8:00 do 17:00 budeme provádět technické úpravy v kotelně CZT, která zásobuje teplem a teplou vodou centrum města a sídliště V Lukách a Pod Nemocnicí. Pro provedení těchto úprav je bohužel nutné provést úplnou odstávku kotelny CZT. V uvedeném termínu bude tedy přerušena dodávka tepla a teplé vody.
Za vzniklé nepohodlí se velice omlouváme a uděláme vše pro to, aby odstávka byla co nejkratší.

Nonstop havarijní služba

Nonstop havarijní služba

Rychlý kontakt

Tepelné zásobování Rakovník, s.r.o.

Havlíčkova 2583
269 01 Rakovník
IČO: 25 07 22 51
DIČ: CZ 25 07 22 51

Telefon:  +420 800 77 88 33 (dispečink)
  +420 313 51 55 32 (firma)
 Fax:  +420 313 51 74 04 
 E-mail: tzr@tzr.cz
 WWW: http://www.tzr.cz